Doradztwo IT

Wsparcie Zarządu i działu IT w zakresie strategii informatyzacji przedsiębiorstwa, obejmujące zagadnienia organizacyjne (ulokowanie działu IT, podział zadań) jak i techniczne (dobór rozwiązań), pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów technicznych i organizacyjnych

Informatyka w dzisiejszych czasach jest jednym z podstawowych procesów zapewniających przedsiębiorstwu szybkie i efektywne reagowanie na zmiany w otoczeniu biznesowym. Rozwiązania technologiczne zgodne z najnowszymi trendami pozwalają na dość swobodny dobór rozwiązań technicznych w zależności od zmieniających się bieżących potrzeb. Wybór odpowiednich rozwiązań wymaga jednak dysponowania bardzo szerokim przeglądem rynku i możliwości dostawców w tym zakresie. Wewnętrzne działy IT, często zaangażowane w bieżące utrzymanie systemów informatycznych nie zawsze mają możliwość śledzenia najnowszych trendów i rozwiązań dostępnych na rynku. Często też nie mogą wykonywać pewnych działań na rynku ze względu na uwarunkowania formalno prawne lub istniejące powiazania z dostawcami.

DK Solutions zapewnia swoim klientom pełną obsługę doradczą w zakresie zarówno strategicznego planowania rozwoju IT jak i w działaniach doraźnych. Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia na rynku oraz szerokiej sieci kontaktów, pomagamy w zdobywaniu wiedzy niezbędnej do planowania i bieżącego prowadzenia obszaru IT. Wspomagamy również szeroko rozumiane zmiany poprzez proponowanie konkretnych rozwiązań organizacyjnych, pomagając zdefiniować strategię informatyzacji w wymiarze technicznym, personalnym, organizacyjnym i prawno formalnym. Wspomagając się szerokim gronem specjalistów z różnych obszarów zapewniamy wsparcie w rozwiązaniu dowolnego zagadnienia związanego z obsługą informatyczną przedsiębiorstwa.